Jastrzębia Góra

Jastrzębia góra jest ważnym kurortem nad morzem Bałtyckim, szczególnie w sezonie letnim turyści z całej Polski wybierają się nad morze by znaleźć na plaży odpoczynek i przeżyć niesamowitą przygodę. Jastrzębia Góra położona jest na klifowym wybrzeżu, skąd można podziwiać całą okolicę Bałtyku i okoliczne nadmorskie miejscowości. Od wschodu miejscowości można znaleźć plażę kamienistą bliżej centrum miasteczka są już plaże piaszczyste z dostępem do morza.

Jastrzębia góra jest piękną nadmorską miejscowością leżącą nad samym Bałtykiem, w okolicach można znaleźć wiele ciekawych przyrodniczych i nadmorskich atrakcji.

Atrakcjami Jastrzębiej Góry i okolic są:

  • Obelisk Gwiazda Północy, która jest najdalej wysuniętym obiektem w północnej Polsce
  • Kościół Św. Ignacego
  • Wąwóz Lisi Jar z atrakcjami przyrodniczymi
  • piaszczysta plaża przy klifowych brzegach
  • stadniny koni oferujące jazdę konną po nadmorskich plażach

W okolicach Jastrzębiej Góry odwiedzić można także Bielawskie Błota. Jest to nadmorski rezerwat przyrodniczy, leżący w okolicach Karwi. W Rezerwacie tym zobaczyć można moroszka białego, bogactwo ptaków i zwierzyny.

W okolicach Latarni w Rozewie, zobaczyć można wąwóz Chłapowski. Jest to rezerwat znajdujący się na plaży, chroni on piękno nadmorskiej przyrody wraz z klifowym brzegiem.

Rzeka czarna Wda jest idealnym miejscem na wędkowanie z mostu, przyjeżdżajcie do Jastrzębiej Góry a sami przekonacie się, że ta miejscowość jest wspaniała.